Depositphotos_6262731_m 1Oferuję Państwu swoją pomoc w opracowaniu efektywnego systemu wynagrodzeń dla Państwa pracowników. Sposób ich oceny i motywacja do osiągania stawianych  im zadań to jedna z najważniejszych podstaw sukcesu każdego przedsiębiorstwa. Jaki więc przyjąć system oceny i wynagradzania dla handlowców, pracowników marketingu, działu zamówień, logistyki, księgowości i innych?
Popularnym systemem wynagradzania handlowców jest prowizja od sprzedaży.  Niestety menadżerowie często nie są świadomi zagrożeń wynikających z takiego rozwiązania a jest ich całkiem sporo – dlatego warto go odpowiednio dostosować do specyfiki firmy a przede wszystkim do jej strategii. Takiego dopasowania wymagają także systemy wynagradzania innych pracowników pozwalające na osiąganie kluczowych czynników sukcesu naszego przedsiębiorstwa.
Dobrym rozwiązaniem może tu być na przykład system oparty na koncepcji Strategicznej Karty Wyników. Dobrze zaprojektowane karty będą motywowały:
- handlowców do zwiększania sprzedaży ale także do dbania o stan należności, utrzymywania dobrych długoterminowych relacji z klientami, ograniczania kosztów sprzedaży itd.
- marketingowców optymalnego wydawania środków przeznaczonych na wsparcie sprzedaży, budowanie marki, relacji z klientami, ustalania właściwej polityki cenowej itd.
- księgowych do ograniczania kosztów prowadzenia rachunkowości, do dostarczania zarządowi aktualnej, wiarygodnej i pełnej informacji zarządczej
- pracowników działu logistyki i zakupów do utrzymywania ciągłości sprzedaży i jej rentowności oraz płynności firmy itd.
Dobre rozwiązania w zakresie systemu wynagrodzeń będą skłaniały wszystkich pracowników do współpracy między sobą dla osiągania stojących przed firmą wyzwań.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani moją ofertą to proszę o kontakt telefoniczny na numer 601 26 25 08 lub za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego TUTAJ

Komentarze są zamknięte